sobota, 18 maj 2024

7 pomysłów i inspiracji Jak Zapakować Prezent

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. To czas obdarowywania się prezentami, które z założenia mają sprawiać radość. W gorączce przygotowań nie powinniśmy zapominać, jak ważną częścią prezentu jest jego opakowanie. To ono wzbudza pierwsze emocje i ciekawość, sprawiając że prezent stanie się jeszcze piękniejszym i bardziej wyczekiwanym.

Oto kilka propozycji jak zapakować prezent.

 

Papierowa torebka prezentowa

To najprostszy i najbardziej uniwersalny sposób pakowania prezentów. Papierowe torebki z kolorowym nadrukiem i bawełnianymi sznurkami występują w wielu rozmiarach i modelach. Od najmniejszych, które pomieszczą pudełeczko z biżuterią, aż po największe, w których zmieścimy duże prezenty, np. karton z obuwiem lub zestaw klocków.

 

Opakowanie z kartonu

Bardzo elegancko wyglądają prezenty w kartonowych pudełkach, owiniętych w papier z dekoracyjnym nadrukiem. Dodając do tego wstążkę, tasiemkę lub kotylion na samoprzylepnej taśmie, uzyskujemy bardzo estetyczne opakowanie, nawiązujące do klasycznych wzorców pakowania.

 

Bawełniany lub wełniany worek

Ekologiczny sposób pakowania prezentów, wykorzystujący naturalne materiały jak len czy bawełna. Worki o różnej pojemności zmieszczą dużą ilość przedmiotów. Ten sposób pakowania doskonale nadaje się do każdego typu prezentów, a szczególnie ekologicznych, swojskich i regionalnych produktów spożywczych, kosmetyków oraz rękodzieła. Worki można uszyć samemu lub zakupić jako gotowe.

 

Przeźroczyste opakowanie z celofanu

Celofan to odmiana przeźroczystej folii, wykorzystywanej do celów dekoracyjnych i florystycznych. Duży arkusz celofanu można wykorzystać jako opakowanie, umieszczając pośrodku prezenty i zwijając wszystkie krawędzie ku górze. Następnie wystarczy je związać wstążką lub organzą, ciesząc się naprawdę eleganckim i prostym w wykonaniu opakowaniem.

 

Kubek ceramiczny

Czy opakowanie na prezent może być jednocześnie prezentem? Oczywiście że tak, pod warunkiem że będzie to ceramiczny kubek. Kubek jest przyjacielem każdego z nas. Każdego dnia sięgamy po niego chętnie i wiele razy. Umieszczając wewnątrz kubka drobny prezent, a całość pakując w papier lub dopasowany kartonik, możemy sprawić obdarowanemu podwójną przyjemność.

 

Prezent ukryty w książce

Tego na pewno nikt się nie spodziewa. Książka wykorzystana jako opakowanie na prezent. Można zakupić gotowe opakowania w tym stylu lub stworzyć je samodzielnie z książki, która nie jest nam już przydatna. Aby to zrobić, należy wyciąć w kartkach otwór, który pomieści nasz prezent. Pamiętać trzeba o tym, aby wybrać książkę o odpowiedniej grubości i formacie dostosowanym do wielkości podarunku. Takie opakowanie na pewno zrobi duże wrażenie i może być wykorzystane jako schowek na kosztowności.

 

Skarpeta na prezenty

Pomysł pakowania prezentów w skarpety znamy z amerykańskich filmów. Pojemne skarpety ze świątecznym motywem, zawieszone są na parapecie kominków i czekają na wypełnienie upominkami. Tego typu skarpety można zakupić w sklepach w okresie świątecznym lub uszyć je samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a efekt może być naprawdę zachwycający.

SIUP

TWÓJ KOSZYK 0

Okazje
Przeżycia

Dla solenizantów

Dla zakochanych

Na święta