piątek, 12 kwiecień 2024

Prezent na chrzest

  65 / 65

  Prezenty na chrzciny

  Sakrament Chrztu Świętego jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu małego dziecka, ale i całej jego rodziny. Chrzest to obrzęd oczyszczenia z grzechów oraz nawrócenia, który jest niezwykle ważny dla całej chrześcijańskiej tradycji. Jednak chrzest to nie tylko sam sakrament, ale i następujący po nim poczęstunek. Skoro tak, nie wolno zapomnieć o prezentach na chrzest. O te postarać się muszą nie tylko rodzice chrzestni, ale i wszyscy goście, którzy są zaproszeni na przyjęcie towarzyszące sakramentowi chrztu. Jakie prezenty na chrzciny będą odpowiednie?

  Jaki prezent na chrzest ?

  Aby znaleźć właściwe prezenty na chrzest, niektórzy potrafią poświęcić na to naprawdę mnóstwo wolnego czasu. To oczywiste, że każdy chce podarować coś oryginalnego. Pośród oferty naszego serwisu zebraliśmy bardzo różne upominki na chrzest.

  Oryginalne prezenty na chrzciny

  Przede wszystkim jest tu mnóstwo personalizowanych prezentów na chrzest, które mogą zostać okraszone indywidualnym i oryginalnym tekstem grawerowanym lub drukowanym. Raz jest to data chrztu i miejscowość, gdzie przyjęło się ten sakrament, innym razem dedykacja rodziców chrzestnych lub innych członków rodziny. Na prezentach wygrawerować można też modlitwę, życzenia czy sentencję. Możliwości jest więc całe mnóstwo i w zasadzie ograniczeniem jest tylko wyobraźnia osoby, która szuka indywidualnego upominku na chrzest. Pewne jest natomiast, że będzie to prezent zyskujący ponadczasowego charakteru, który nawet po latach pozostanie wspaniałą pamiątką tego niezwykłego w życiu wydarzenia dla wnuka, siostrzeńca czy chrześniaka.

  Pamiątka chrztu świętego – co wybrać ?

  Doskonałym prezentem na chrzest będzie również biżuteria. Mogą to być złote łańcuszki, kolczyki czy medaliki. Z dedykacją przetrwają długie lata i będą znakomitą pamiątką z chrztu. Będzie to prezent wyniosły, który podkreśli istotę i rangę tego ważnego wydarzenia. Bez wątpienia biżuteria na chrzest sprawdza się w każdym przypadku niezależnie od stopnia pokrewieństwa z dzieckiem przystępującym do chrztu.

  Inne często wybierane prezenty na chrzciny to posrebrzane obrazki, np. z aniołkiem, który symbolizuje bezpieczeństwo i otacza dziecko opieką. Personalizowany może być również kocyk i inne praktyczne przedmioty, m.in. skarbonki, pozytywki, figurki itp. Najważniejsze, aby prezenty na chrzest były oryginalne i wyniosłe. Muszą być też jedyne w swoim rodzaju i wyrażać prawdziwe emocje.

  SIUP

  TWÓJ KOSZYK 0

  Okazje
  Przeżycia

  Dla solenizantów

  Dla zakochanych

  Na święta